1. Z okazji dni Patrona naszego miasta we wtorek godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a po niej procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki do Katedry, od godz. 20.00 przy relikwiach godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez scholę „Adonai”; w środę o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku pod przewodnictwem ks. Abp Józefa Guzdka – serdecznie zapraszamy.
  2. Jak co roku 28 września o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia przy skrzyżowaniach i placach naszego miasta. Nasza parafia będzie odmawiała w tym dniu Koronkę przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W czwartek przypada święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin ks. Rafała, który od września posługuje w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękując za jego posługę pamiętamy o Solenizancie w naszych modlitwach.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym – codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy w piątki na 17.00, a młodzież i studentów we wtorki o godz. 19.30 do dolnego kościoła.
  5. Najbliższa niedziela (2.10) będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy o godz. 11.30.
  6. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne duszpasterstwa akademickiego w niedzielę 9 października po Mszy Św. o godz. 18.00.
  7. W najbliższą niedzielę w Białymstoku będzie miał miejsce Marsz dla Życia. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 14.00 w Katedrze. Po Mszy przejdziemy ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Rocha.
    Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi. Podziękujmy Panu Bogu za dar każdego ludzkiego życia.
  8. Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę (2.10) o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy św. przewodniczyć będzie Abp Józef Guzdek.
  9. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. Specjalne torby są wyłożone na stoliku za ławkami, a wypełnione produktami prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.