Informacje o Parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Białymstoku – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Białystok Śródmieście, należącym do archidiecezji białostockiej.

Liczba katolików:  9 300.

Do parafii należą:

Ulice Białegostoku: Bema (87-105), Bydgoska, Celownicza, Dzielna, Gołębia, Kanonierska, Kawaleryjska (1-20), Kopernika (nieparzyste), Kredytowa, Kresowa, Kręta, Krucza, Lisia, 11 Listopada (parzyste), Pińska, Pogodna, Przekątna, Pułaskiego (parzyste, do Żeromskiego), Równa, Strzelecka (do ul. Pułaskiego, 1-18), Świerkowa, Tęczowa, Ułańska (do Pułaskiego), Wiosenna, Wiejska, Wojsk Ochrony Pogranicza, Wspólna (1-9), Zachodnia (do Żeromskiego), Zdrojowa, Zielna (1-13), Zwierzyniecka (parzyste, Politechnika, Hotel Asystenta, Domy Akademickie).

Kaplice na terenie parafii

Przy ul. Świerkowej 9 w Domu Pogodnej Starości, pw. św. Józefa - oratorium poświęcone przez abp. Edwarda Kisiela 1 X 1992 r.
Kaplica w Areszcie Śledczym, ul. Kopernika.

Domy zakonne na terenie parafii

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanej, ul. Bema 97/40.