1. Dziś  niedziela adoracyjna.
  2. Od dzisiaj do 15 listopada w naszym kościele można obejrzeć wystawę planszową pt.; „Dziedzictwo do życia przywrócone” przedstawiającą reprodukcje najstarszych i najcenniejszych dokumentów z połowy XVI wieku dotyczących parafii naszej archidiecezji wraz z opisem. Oryginały dokumentów są przechowywane w Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku. Zapraszamy do zapoznania się z wiekowym dziedzictwem naszego miasta i regionu.
  3. Do 9 listopada włącznie o godz. 17.00 modlimy się w wypominkach za zmarłych. Możemy jeszcze dołączyć imiona naszych zmarłych pozostawiając w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  4. Jutro o godz. 18.00 rozpoczyna się w Katedrze Nowenna Opieki Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia jest szczególnie zaproszona we wtorek 8 listopada o godz. 18.00.
  5. W środę święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. Leona.
  6. W piątek – 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy Święto Narodowe. Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  7. Arcybiskup Metropolita Białostocki udziela w tym dniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym naszej archidiecezji oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
  8. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20 listopada (niedziela). Początek wydarzenia o godz. 9:30.
  10. W najbliższą niedzielę przypada obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. W tym roku wspomożemy ofiarami do puszek Kościół na Ukrainie.
  11. Zapraszamy do listopadowego numeru "Dróg Miłosierdzia".
  12. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć kalendarze na nowy rok przygotowane przez alumnów naszego Seminarium. Ofiary dobrowolne za kalendarz są przeznaczone na potrzeby Seminarium.