1. Drodzy Parafianie i Goście. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Wam miłości, pokoju i nadziei. Niech Boże Dziecię umocni nas wszystkich w wierze.  Adoracja przy żłóbku niech nieustannie przypomina nam istotę tych Świąt – Bóg stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami.
  2. Dziękujemy Wszystkim, którzy pięknie przygotowali nasz kościół na tegoroczne święta: Siostrze Małgorzacie, ks. Tomaszowi, Panu Wojciechowi  i całej Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za wykonanie żłóbka.
  3. Bardzo dziękujemy Panu Bogusławowi za piękne choinki.
  4. Dziś nie będzie Mszy Św. o godz. 7 i 18.00. Jutro w drugim dniu Świąt przypada święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie
  5. W tym tygodniu: wspomnienie św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina, w środę święto Św. Młodzianków męczenników, w piątek święto Świętej Rodziny, w sobotę wspomnienie św. Sylwestra, papieża – ostatni dzień roku kalendarzowego. Podziękujemy za wszystkie łaski w minionym roku.
  6. Wizytę duszpasterską (kolędę) w naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia. Przygotowaliśmy podobnie jak w ubiegłym roku folder kolędowy ze szczegółowym harmonogramem kolędy. Bardzo dziękujemy Panu Leszkowi i Jego Pracownikom Drukarni Panorama za wykonanie folderu. Informacja o kolędzie jest zamieszczona także na stronie parafialnej. Osoby, które w ostatnich dwóch latach zmieniły adres zamieszkania lub przybyły do naszej parafii i chcą przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie do kancelarii lub telefonicznie, czy mailowo.
  7. Zapraszamy liderów grup parafialnych na spotkanie organizacyjne w piątek 30 grudnia po Mszy św. wieczornej na plebanię.
  8. Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2023 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity.
  9. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznych upominków na rzecz chorych w szpitalach, domach opieki społecznej czy Hospicjum
  10. W Boże Narodzenie w naszej parafii rozpocznie się akcja „Paczuszka dla Maluszka”, organizowana przez Fundację Serce w Sercu i Fundację Małych Stópek. Zbierane są: pieluszki (potrzebne szczególnie większe rozmiary - 3, 4, 5), chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony i ubranka dla potrzebujących dzieci, między innymi uratowanych przed aborcją. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. Można również przelać darowiznę na konto Fundacji. Więcej szczegółów dostępnych jest na papierowych bombkach. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą do domu. Akcja trwa do 2 lutego.