1. Podziękowaliśmy wczoraj Panu Bogu za miniony rok, a dziś prosimy o Jego błogosławieństwo na kolejny, który rozpoczynamy. Niech Maryja, którą dziś uroczyście czcimy wyprasza nam pokój i nadzieję, potrzebne łaski w naszych rodzinach, zgodę i przebaczenie, niech troszczy się o każdą rodzinę i każdego z nas.
  2. Dziękujemy za wszystkie duchowe dary w minionym roku:
    - Za Słowo Boże czytane i przepowiadane, za sakramenty święte zwłaszcza Eucharystię czas rekolekcji parafialnych, każde dobro, które było naszym udziałem, za wszystkich którzy tworzą i troszczą się o duchowy i materialny rozwój naszej parafii.
    - Sakrament chrztu otrzymało 126 dzieci, 120 dzieci przystąpiło do I Komunii Św., sakramentalne małżeństwo zawarło 34 narzeczonych. Odeszło do Pana 85 osób.
  3. W minionym roku zakupiliśmy do naszego kościoła nowe księgi liturgiczne, 4 ornaty, 2 puszki do komunikantów, 4 puszki zostały odnowione, zakupiliśmy kapę maryjną do nabożeństw, 30 pelerynek dla ministrantów, odnowiliśmy baldachim do procesji, uszyte zostały stroje dla dzieci i młodzieży z procesji, wyposażyliśmy 2 salki w dolnym kościele w nowe stoły i krzesła, nagłośnienie na pielgrzymki i procesje, namalowane zostały 3 obrazy: św. Anny, św. Franciszka, św. Maksymiliana.

Wymieniliśmy niektóre płyty posadzki kościoła, odnowiliśmy otoczenie przy grobie ks. Proboszcza Stanisława, na placu przy kościele dokonaliśmy nowe nasadzenia kwiatów i krzewów ozdobnych, wykonaliśmy oświetlenie przy figurze św. Judy Tadeusza. Uszczelniliśmy dach kościoła. Zakupiliśmy kosiarkę do koszenia trawy oraz przyczepkę transportową. Ukończony został parking dla pojazdów, wg projektu Pana Inżyniera Grzegorza i Jego Małżonki. Za wykonanie parkingu dziękujemy Panu Leszkowi i Jego pracownikom.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w ubiegłym roku i wciąż to czynią do duchowego i materialnego rozwoju naszej parafii, za ofiarowane też cierpienie, posty. Wasza modlitwa, wszelkie ofiary, posty w intencji naszego kościoła, Wasze dobre słowa i każde wsparcie są ogromną pomocą. Dziękujemy, że oprócz stałego wspierania naszej świątyni i parafii, dzielicie się także ofiarami na różne zbiórki, które są ogłaszane w ciągu roku.
    Przed nami w najbliższym czasie kontynuacja prac związanych z kapliczką i grotą Matki Bożej na placu kościelnym wg projektu Pana Inżyniera Hieronima, naszego Parafianina. Planujemy również szlifowanie posadzki kościoła, dokończenie boazerii wewnątrz kościoła, namalowanie obrazu bł. Carlo Acutisa - patrona młodzieży i dzieci.
  4. Dziś w Katedrze Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę Świętą za zmarłego Papieża Seniora Benedykta XVI jako podziękowane za Jego posługę w Kościele i dla Kościoła.
  5. W piątek 6.01. będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Dzieci zapraszamy na Mszę o godz. 11.30.  Poświęcenie kredy podczas każdej Mszy Św. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje.
  6. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską (kolędę).  Osoby, które nie mogą przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić, prosimy o informację w kancelarii lub mailowo.
  7. Poniedziałek

Pogodna 2, 2 A, 4 B, 4C, 10

Wiejska 4A, 4 B

Wiejska 6, 8

Kopernika 3A, 5A, 7

Kopernika 3, Domy ul. Celownicza i blok przy ul. Celowniczej 37

8. Na czas kolędy adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele będzie tylko w czwartki po Mszy wieczornej do godz. 20.00.
  9. W następną niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  10. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne na spotkanie opłatkowe 14 stycznia w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta, a po Mszy przejdziemy do dolnego kościoła.
  11. Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Zbierane są produkty kosmetyczne i ubranka dla dzieci. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. Można również przelać darowiznę na konto Fundacji. Więcej szczegółów dostępnych jest na papierowych bombkach. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą do domu. Akcja trwa do 2 lutego.
  12. Ukazał nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Polecamy rozmowę z o. Andrzejem Zalewskim, proboszczem parafii greckokatolickiej w Białymstoku, o zwyczajach bożonarodzeniowych katolików obrządku wschodniego oraz rozmowę z krytykiem literackim Waldemarem Smaszczem na temat jednej z najbardziej znanych polskich kolęd, "Bóg się rodzi", która zabrzmiała po raz pierwszy w starym kościele farnym w Białymstoku.
  13. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli zakonu paulistów, którzy zaproponują nam „Ewangelię na każdy dzień 2023 r”. Będzie można je nabyć po każdej Mszy Św. w cenie 13 zł, a z większym drukiem po 25 zł. Niech lektura i rozważanie Słowa Bożego będzie nam pomocą w duchowym rozwoju.
  14. Po przerwie świątecznej zapraszamy kandydatów do ministrantów w soboty na godz. 9.00, a na godz. 10.00  oazę dzieci Bożych. Natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy studentów na spotkania w ramach duszpasterstwa akademickiego.