1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy ku czci św. Agaty wodę i chleb.

2. W sobotę – 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. W następną niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy serdecznie na spotkanie z dr. Jackiem Pulikowskim. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do małżonków, rodziców, osób przygotowujących się do zawarcia małżeństwa, a także do wszystkich chętnych.

5. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w minionym tygodniu kapłanów podczas kolędy. W tym tygodniu wizyta duszpasterska będzie przebiegać wg następującego porządku:

6.02.

Kręta 12, 14, 16

7.02.

Kręta 18, 50, 52, 54

8.02.

Kręta 56 A, B, C, D, E, F, Zachodnia 1

9.02.

Zachodnia 2, 2 A, 2 B, 2 C, 2 D, 3, 3 A, 15

10.02.

Zachodnia 15  A, Zachodnia 2F, 2 G

11.02.

Zachodnia 5, 5 A, 5 B;  Domy: ul. Kredytowa, Równa

6. Bardzo dziękujemy Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za rozebranie żłóbka i posprzątanie kościoła.

7. Zapraszamy chłopców od II klasy szkoły podstawowej do ministrantów. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci od III klasy szkoły podstawowej do Oazy Dzieci Bożej. Spotkania są w soboty o godz. 10.00. Natomiast spotkania młodzieży od VI klasy szkoły podstawowej w ramach Ruchu Światło Życie (oazy) odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej.

8. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 9 lutego o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Następnie spotkanie formacyjno-integracyjne w sali za Katedrą.

9. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła.

10. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim m.in. artykuł o duchowym dziedzictwie, jakie pozostawił nam papież Benedykt XVI,  rozmowę z Siostrami Kamedułkami nawiązującą do Dnia Życia Konsekrowanego. W kontekście nagłaśnianych w mediach, deklaracji wystąpienia ze wspólnoty Kościoła katolickiego, warto zapoznać się z artykułem mówiącym o konsekwencjach apostazji. Zachęcamy również do zapoznania się z nową ramówką archidiecezjalnego „Radia i”, z pasmami programowymi i ciekawymi audycjami.