1. Dziś I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 10.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w Sali na plebanii.
  2. Wychodząc z Kościoła możemy wesprzeć Misjonarzy ofiarami złożonymi do puszek.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
    - Gorzkie Żale w soboty o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy o godz. 8.30.
    - Droga krzyżowa: w piątki o godz. 17.30 dla dzieci, dla dorosłych po Mszy wieczornej, natomiast dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.
    - Wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży w naszej parafii odbędą się 14, 15 i 16 marca. Natomiast dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (26 – 28.03.)
  4. 4. W środę 8 marca w Dzień Kobiet w naszych modlitwach pamiętajmy o Wszystkich Paniach. Życzymy Paniom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  5. W ubiegłą niedzielę w liście Arcybiskupa Józefa Guzdka usłyszeliśmy, iż trwają prace przy przebudowie ołtarza dedykowanego Matce Bożej Miłosierdzia w Katedrze. Uroczyste poświęcenie wspomnianej kaplicy planowane jest na 16 listopada. W następną niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na tacę, które będą przeznaczone na kaplicę. Na miarę naszych możliwości wesprzyjmy archidiecezjalne dzieło.
  6. W następną niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy Św. o godz. 11.30.
  7. Caritas naszej archidiecezji zaprasza do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Torby można napełnić zakupionymi artykułami spożywczymi typu herbata, ryż, kasza, olej, mąka makaron, cukier, słodycze. Torby są wyłożone na stoliku za ławkami. Jeśli możemy pomóc, to prosimy o zabranie torby „Samarytanki”, a wypełnioną o przyniesienie do zakrystii czy kancelarii parafialnej.
  8. Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Na czas Wielkiego Postu polecamy list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. Proponujemy też rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z Siostrą Nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu.
  9. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca. Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym.
  10. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
  11. Seminarium Duchowne zaprasza na otwarty wykład nt. "Systemy inteligentne i ich miejsce we Wszechświecie". Wygłosi go prof. dr hab. Robert Poczobut. Wydarzenie odbędzie się 7 marca br. o godz. 16:30 w AWSD w Białymstoku, ul .Warszawska 46.
  12. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w piątek 10 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.