1. Dziś niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 11.30  procesja eucharystyczna. Po procesji Kółko Żywego Różańca Dzieci.
  2. O godz. 13.00 Ksiądz Maciej odprawi Mszę Świętą dziękczynną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, podobnie jak w ubiegłym roku. Prosimy o udekorowanie pierwszego ołtarza Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, drugiego ołtarza asystę Św. Józefa, trzeciego młodzież, czwartego na placu przy kościele Wspólnotę Matek w Modlitwie. Wszystkich zaangażowanych podczas procesji zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Św wieczornej i nabożeństwie czerwcowym do dolnego kościoła. Prosimy dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji.
  4. Od piątku zapraszamy po Mszy wieczornej na Nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i procesję wokół kościoła.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę , która odbędzie się 8-9 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy u Pani Ireny z Biura Radio Maryja.
  6. Katolickie Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny bardzo dziękuje za wsparcie w ubiegłą niedzielę.
  7. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa jest sprawowane przez cały czerwiec po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  8. Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie /dziesiątek różańca/ lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
  9. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą.
  10. Ukazał się czerwcowy numer "Dróg Miłosierdzia".
    Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji.