1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, po Mszy wieczornej na Nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i procesję wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy, błogosławieństwo dzieci i wianków.
  2. Jutro przypada kolejna rocznica odejścia do Pana ś.p ks. Proboszcza Stanisława Rabiczki. Będziemy modlili się za ks. Proboszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, a po nieszporach i procesji odmówimy modlitwę przy Jego grobie.
  3. We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. W następną niedzielę podczas Mszy Świętej  godz. 11.30 będziemy dziękowali za miniony rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież , nauczycieli. We Mszy będą uczestniczyły także dzieci z Przedszkola Sióstr Misjonarek z ul. Zielnej.
  5. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa ks. Mirosław Korsak został skierowany do parafii Zwiastowania NMP w Białymstoku. Pożegnanie ks. Mirosława i podziękowanie za jego wieloletnią posługę w naszej parafii nastąpi w sierpniu. Do naszej parafii został mianowany ks. Marek Wysocki.
  6. Zachęcamy do wyjścia na parafialny seans wartościowego filmu: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Seans odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 20:00 w kinie Helios Biała. Koszt biletu: 16,90 zł. Odpowiednią ilość biletów, zarezerwowanych na naszą Parafię, odbieramy na hasło: Matka Kościoła. Zachęcamy, aby to uczynić wcześniej.
  7.  Informacja dla pielgrzymów „szlakiem podlaskich męczenników” – autokar będzie podstawiony na parkingu przy kościele w sobotę, odjazd o godzinie 7:00, prosimy aby być chwilę wcześniej.
  8. Serdecznie zapraszamy wszystkie środowiska trzeźwościowe naszej Archidiecezji na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości, która odbędzie się na Jasnej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę (17-18 czerwca br.). Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt - do najbliższej środy - z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.
  9. Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na wykład otwarty „Między wspólnotą a sektą” 17 czerwca o godz. 9.00 sali Duszpasterstwa Akademickiego przy katedrze.
  10. 3 Turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza i piknik rodzinny – 17 czerwca od godz. 10.00 do 15.00 na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonecznej.
  11. Piesza Pielgrzymka Różanostocka - Początek 23 czerwca o godz. 14.00. Trasa: Święta Woda, Czarna Białostocka, Majewo, Różanystok. Zakończenie 25 czerwca o godz. 17.00.  Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz parafiach: NSM w Dojlidach, NMP Królowej Rodzin w Białymstoku.
  12. Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka 17-18 czerwca. Zapisy i informacje: www.rekoakcje.pl i tel. 600 111 974.
  13.  Za tydzień zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.