1. W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy;

- we środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;

- we czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła.

2. Wyrażamy ogromną wdzięczność, także w imieniu Siostry Barbary, za wsparcie udzielone misjom w Afryce, w Czadzie podczas zbiórki ofiar, która odbyła się przed dwoma tygodniami. To konkretna cegiełka w dziele Ewangelizacji i zasiewu dobra.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli ubiegłotygodniową zbiórkę ofiar na rzecz Radia Maryja.

3. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od 24 do 29 lipca w godz. 17:00-19:00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze. Można zapisać się w kancelarii parafialnej do Grupy Złotej, powierzając własne intencje pielgrzymom.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy świętej o godz. 13:00, a adoracja Najświętszego Sakramentu jest tylko w czwartek od godz. 17:00 do Mszy świętej wieczornej i po Mszy do godz. 20:00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, najnowszy numer Dróg Miłosierdzia jest do wzięcia ze stolika za ławkami.

6. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, przebywającym na urlopach dobrego czasu wypoczynku, udającym się do swoich obowiązków Bożej opieki. Szczęść Boże.