1. We czwartek przypada wspomnienie bł. Czesława kapłana, w sobotę święto św. Marii Magdaleny.
  2. W dniach 30.07-12.08. odbędzie się piesza pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Zapisy w Piwnicy Akademickiej przy katedrze białostockiej, ul. Kościelna 2, w dniach 24-29.07. w godzinach 17.00-19.00
  3. W dniach 03 – 10.08. odbędzie się Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły pod nr. tel. 600 111 974 lub na stronie www.rowerymka.pl
  4. Z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, będziemy w przyszłą niedzielę święcić pojazdy mechaniczne i modlić się za kierowców, aby opieka św. patrona zapewniła wszystkim bezpieczne podróżowanie. Ofiary złożone przy święceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. W przyszłą niedzielę przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie”. To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece Opatrzności Bożej.