1. Z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, błogosławimy dziś kierowców i pojazdy mechaniczne i modlimy się, aby opieka św. patrona zapewniła wszystkim bezpieczne podróżowanie. Ofiary złożone podczas błogosławieństwa pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów odbędzie się również we wtorek 25 lipca.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba, w środę w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny,  w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  3. W dniach 30.07-12.08. odbędzie się piesza pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę. Zapisy w Piwnicy Akademickiej przy katedrze białostockiej, ul. Kościelna 2, w dniach 24-29.07. w godzinach 17.00-19.00. Zapraszamy do zapisania się do tzw. „Grupy Złotej”, którą tworzą osoby wspierające pielgrzymów modlitwą, zaś ich osobiste intencje włączone są w pielgrzymkę. Zapisy w kancelarii.
  4. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy  3 sierpnia. Zapisy i szczegóły na temat pielgrzymki pod nr. tel. 600 111 974 lub na stronie www.rowerymka.pl
  5. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, odbędzie się w dniach 20–25.08.Wszystkie informacje na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl.
  6. Zapraszamy na katolickie warsztaty dla kobiet  „Zintegrowana ja” - które odbędą się w dniach 30.07. -  1.08., w ośrodku niedaleko Tykocina. Więcej informacji na ten temat możemy przeczytać na stronie: cudowna.pl oraz w ulotkach, które leżą przy wyjściu z kościoła.
  7. Instytut Teologiczny w Białymstoku rekrutuje na studia teologiczne, katechetyczne oraz nauk o rodzinie. Więcej szczegółów na stronie internetowej Instytutu: teologia.archibial.pl