1.  Jutro przypada wspomnienie św. Augustyna, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. Od piątku adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie (oprócz niedziel) o godz. 17.00. W czwartki adoracja również po Mszy wieczornej do godz. 20.00.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W każdą pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 17.00 na Nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. W piątek – 1 września 84. rocznica wybuchu drugiej wojny  światowej. Pamiętamy w modlitwie o ofiarach wojny i prosimy o pokój na świecie. O godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. w intencji poległych w czasie wojny, zwłaszcza bohaterskich obrońców naszego miasta.
  5. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 11.30 procesja wokół kościoła. Bardzo prosimy o zaangażowanie dzieci do sypania kwiatów, a dorosłych do chorągwi i baldachimu.
  6. W następną o godz. 11.30 będziemy modlili się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców wypraszając dary Ducha Świętego na nowy rok szkolny.
  7. Rusza akcja Caritas "Tornister pełen uśmiechu". Tornistry, przybory szkolne lub tornistry wraz  przyborami szkolnymi można dostarczać do kancelarii lub zakrystii. Prosimy, aby rodzice lub opiekunowie dzieci potrzebujących wsparcia zgłaszali się do kancelarii parafialnej.
  8. Kurs dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w następną niedzielę. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po Mszy na konferencję do dolnego kościoła. Zapisy na kurs będą przyjmowane na pierwszym spotkaniu.
  9. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Naszą parafialną grupę poprowadzi ks. Rafał. Koszt wynosi 10 zł. Jest możliwość zapisania się na autokar powrotny.
  10. Ofiarami do puszki w minioną niedzielę wsparliśmy mieszkańców Słowenii dotkniętych powodzią. Bóg zapłać  za wrażliwość serca i okazaną pomoc.
  11. Przypominamy, że sakrament chrztu jest udzielany w naszej parafii w drugą i czwartą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13.00, a w trzecią niedzielę o godz. 10.00. Katecheza przed chrztem w I niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 10.00 w sali na plebani.