1. Dziś zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Msze świętą o godzinie 10:00, a po niej na spotkanie w dolnym kościele.
  2. Dziś odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godzinie 12:00 Mszą świętą w Bazylice św. Rocha. Po Mszy świętej (ok. godziny 13:00) Marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakoczy się piknikiem na placu przed Kinem Ton.
  3. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży; we czwartek święto św. Mateusza, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do ministrantów. Zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej. Wejście od sali Nazaret. Również w sobotę pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy dzieci Bożych o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci od 2 klasy szkoły podstawowej.  Wejście od sali Nazaret.
  5. W sobotę o godzinie 10:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A odbędzie się konferencja „50-lecie obecności obrazu Jezusa Miłosiernego w Archikatedrze Białostockiej”.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Kolka Żywego Różańca Dzieci. Zapraszamy rodziców i dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej.
  7. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 10.00 podziękujemy ks. Andrzejowi za jego dotychczasową posługę w naszej parafii. Od 1 października ks. Andrzej będzie przyjeżdżał do nas z pomocą duszpasterską w niedziele i święta.
  8.  W następną niedzielę po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszki na operację na serce dwuletniej Oli.

17 września w kościołach archidiecezji odczytywane jest Słowo Arcybiskupa Metropolity dotyczące peregrynacji obrazu Matki Bożej „Solidarności”.