1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Kolka Żywego Różańca Dzieci. Zapraszamy rodziców i dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, w środę św. Wincentego a Paulo prezbitera, w czwartek święto bł. Michała Sopoćki, patrona Białegostoku oraz wspomnienie św. Wacława, męczennika, w piątek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu prosimy o modlitwę w intencji ks. Rafała z okazji imienin. W sobotę patronuje nam św. Hieronim - prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  3. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy piątek. Spotkanie zaczynamy Mszą świętą o godzinie 18:00. Zachęcamy także chłopaków do dołączenia do Ministrantów i służby przy ołtarzu podczas Mszy świętej. Więcej informacji u ks. Tomasza.
  4. Zapraszamy młodzież akademicką na pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Nazaret” w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18:00.
  5. Dziecięca schola „Pogodna” zaprasza do dołączenia w swoje szeregi wszystkie dzieci, które chcą śpiewać podczas niedzielnych Mszy świętych o godzinie 11:30. Schola rozpocznie swoją posługę 15 października, a więcej informacji i kontakt do odpowiedzialnych na plakatach.
  6. Dziś wychodząc z kościoła - ofiarami do puszki - możemy wspomóc operację na serce dwuletniej Oli. Dziękujemy w imieniu Rodziców Oli za każdą pomoc.
  7. Następna niedziela (1.10) będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna.
  8. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas: „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione „Torby Samarytanki” prosimy przynosić najpóźniej do 15 października. Torby są wyłożone na stoliku za ławkami.
  9. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się w środę (27.09) o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne.
  10. Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w czwartek (28.09) br., o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
  11. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w katechezach uzupełniających. Adresowane są one do dorosłych osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, które w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii, a także do dorosłych chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Katechezy rozpoczną się 6.10 o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.
  12. W następna niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.