1. Dziś niedziela adoracyjna.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach” – o 17.00 różaniec, o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych. Kartki z wypominkami zapisane na sobotę będą odczytane w poniedziałek. Za wszelkie niedogodności czy niezamierzone pomyłki przepraszamy i prosimy o zrozumienie.
  3. We wtorek rozpocznie się w Bazylice Archikatedralnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia jest szczególnie zaproszona do udziału w środę 8 listopada o godz. 18.00
  4. W czwartek świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Dzień ten podpowiada nam, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
  5. W sobotę w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta za Ojczyznę w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 10.00, a po Mszy koncert pieśni patriotycznych.
  6. W najbliższą sobotę kandydaci do sakramentu bierzmowania gromadzą się o godzinie 14:45 na hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej na swoje spotkanie. W planach część formacyjna, integracyjna oraz Msza święta w Katedrze.
  7. Za tydzień w niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy o godz. 11.30 w dolnym kościele.
  8. Msza Święta za zmarłych biskupów i prezbiterów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek (6.11), o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej.
  9. Z uwagi na opóźnienia w produkcji ogłaszany przed tygodniem kalendarz parafialny na przyszły rok, którego tematem przewodnim jest życie codzienne naszej Parafii i wspólnot działających przy niej, będzie do nabycia za tydzień po każdej Mszy świętej. Ofiara za kalendarz jest dobrowolna, zostanie przeznaczona na młodzież, która posługuje w naszej parafii. Bóg zapłać Wszystkim za wsparcie.
  10. Natomiast dziś można nabyć  kalendarze seminaryjne. Ofiara za kalendarze jest dobrowolna i przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego.
  11. Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 18:00 Krąg Biblijny dla studentów.
  12. Zapraszamy Parafian na kurs ewangelizacyjny Nowe Życie, który odbędzie się w naszym kościele w dniach od 1 do 3 grudnia. Szczegóły oraz informacje dotyczące zapisów będą podane wkrótce na plakatach i stronie internetowej parafii.
  13. Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z uroczystym poświęceniem nowego ołtarza Matki Bożej Ostrobramskiej w naszej archikatedrze, które odbędzie się 16 listopada, proponujemy lekturę artykułu na temat historii kultu Maryi, Matki Miłosierdzia, najpierw w Wilnie, a potem w Białymstoku. Polecamy również rozmowę z Siostrą Benicją o zmarłym we wrześniu Arcybiskupie Stanisławie Szymeckim. Czasopismo jest wyłożone na stoliku za ławkami i na półce przy windzie.
  14. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia. Wyjazd w pierwszą sobotę grudnia. Zapisy u Pani Ireny z Biura Radia Maryja.
  15.  Kino Ton przy Katedrze zaprasza dzisiaj na godz. 19.00 na spektakl taneczny. Głównym motywem przedstawienia są wydarzenia związane z triumfalnym powrotem króla Jana III Sobieskiego spod Wiednia, którego 350 rocznicę obchodzimy. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.