1. Dziś niedziela adoracyjna. Powierzmy na osobistej adoracji czas naszego przygotowania i czuwania na przyjście Zbawiciela.
  2. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze Święte ku czci Matki Bożej (Roraty) w środy i soboty o godz. 7.00. W soboty zapraszamy też dzieci. Natomiast studentów i młodzież zapraszamy na Roraty w czwartki o godz. 6.30 do dolnego kościoła.
  3. Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu. Prowadzić je będzie ks. Wojciech Kapica – Ojciec Duchowny naszego Seminarium. Prosimy o modlitwę za Rekolekcjonistę i naszą wspólnotę parafialną.
  4. W poniedziałek wypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w środę św. Mikołaja, w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godz. 12.00 – Godzina łaski, zapraszamy do naszego kościoła do wspólnej modlitwy. Zachęcamy w tym dniu do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
  5. Do naszej Parafii zostały sprowadzone z Sanktuarium Fatimskiego relikwie świętych Pastuszków: Hiacynty i Franciszka Marto. Towarzyszą one dzisiejszej niedzieli naszej modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten proces i swoimi ofiarami przyczynili się do pojawienia się zarówno relikwii, jak i pięknego relikwiarza. A wstawiennictwu Świętych Pastuszków powierzajmy nas samych, nasze rodziny i Parafię.
  6. W zakrystii po każdej Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Można nabyć również świece Caritas. Cena dużej świecy wynosi 25 zł, a małej 15 zł.
  7. W czwartek podczas adoracji wieczornej od godz. 19.30 będą modlili się w naszym kościele kapłani z parafii Dekanatu Śródmieście. Adoracja potrwa do godz. 20.15. Zapraszamy do wspólnego czuwania i modlitwy.
  8. W następną niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie po Mszy o godz. 11.30 do dolnego kościoła.
  9. Zachęcamy do słuchania Radia I, zwłaszcza w każdą niedzielę audycji: „Zrozumieć Ewangelię” którą prowadzi nasz ks. Tomasz, a od 1 stycznia poprowadzi także w każdą niedzielę magazyn katolicki „Ewangelia i życie” w Polskim Radiu Białystok.
  10. W przyszłą niedzielę 10 grudnia w Archikatedrze rozpoczynają się akademickie rekolekcje adwentowe, którym przewodniczyć będzie ks. Jacek Bernacik. W niedzielę, poniedziałek i wtorek Msza święta rekolekcyjna o godzinie 19:30, po niej o 20:30 konferencja w Kinie Ton.
  11. Trwa akcja charytatywna, której celem jest obdarowywanie chorych i potrzebujących w białostockich szpitalach, hospicjum i innych placówkach socjalno – medycznych. Kartki świąteczne, stroiki lub zakupie drobne prezenty dla chorych dzieci można przynosić do naszego kościoła do 20 grudnia i zostawiać w koszu ustawionym przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  12. Do środy włącznie będzie trwała zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można złożyć przy wejściu na plac kościelny od strony Szkoły Społecznej.
  13. Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli w ubiegłym tygodniu dzieło Radia Maryja.