1. Dziś zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę o godz. 11.30, a po Mszy na spotkanie do dolnego kościoła.
  2. Decyzją Księdza Arcybiskupa ulica Wiosenna (numery parzyste) oraz Kawaleryjska (wszystkie numery nieparzyste oraz parzyste od 22 do końca) z dniem dzisiejszym zostały włączone do parafii św. Stanisława w Białymstoku.
  3. W Adwencie zapraszamy na Roraty w środy i soboty o godz. 7.00, studentów i młodzież  w czwartki o godz. 6.30 do dolnego kościoła.
  4. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W środę zapraszamy do naszego kościoła na koncert adwentowy w wykonaniu Profesorów i studentów Uniwersytetu Muzycznego. Początek o godz. 11.00. Szczegółowe informacje są podane na plakatach.
  6. W czwartek przypadają imieniny ks. Alfreda. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.
  7. W następną niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W niedzielę Msze święte z nauką rekolekcyjną wg stałego porządku. Na Mszę świętą o godz. 11.30 zapraszamy dzieci. W poniedziałek i wtorek (18 i 19 grudnia) Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 10:00 kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne w dolnym kościele, a po Mszy o 11.30 za tydzień spotkanie kółka różańcowego dla dzieci.
  9. W zakrystii po każdej Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Można nabyć również świece Caritas. Cena dużej świecy wynosi 25 zł, a małej 15 zł.
  10. W Archikatedrze rozpoczynają się dzisiaj akademickie rekolekcje adwentowe, którym przewodniczyć będzie ks. Jacek Bernacik. Potrwają do wtorku włącznie; Msza święta rekolekcyjna o godzinie 19:30, po niej o 20:30 konferencja w Kinie Ton.
  11. W ostatnim czasie zostały doświetlone figury Matki Bożej i św. Jana przy krzyżu oraz wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Trwa remont wejścia do salek od strony ul. Abp Kisiela.
  12.  Wychodząc z Kościoła ofiarami do puszki możemy dziś wspomóc Kościół na wschodzie.