1.  Dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Zawierzamy Bożej Opatrzności wszystkie rodziny z naszej parafii, a po Mszy wieczornej przed Najświętszym Sakramentem podziękujemy za miniony rok wypraszając Boże błogosławieństwo na kolejny rok.
  2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, święto nakazane. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.  W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego.
  3. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte wg porządku niedzielnego. Poświęcenie kredy podczas każdej Mszy św. Jest to także światowy dzień misyjny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na misje. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli – rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą.
  6. 6 stycznia zapraszamy serdecznie wszystkie grupy modlitewne naszej parafii na spotkanie opłatkowe. Podczas spotkania młodzież ze Szkoły Ekonomiczno-Handlowej z ul. Bema przedstawi Jasełka. Spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie w dolnym kościele.
  7. Natomiast 7 stycznia w niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.30 zapraszamy Straż Honorową, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Kółka różańcowe i grupę Radia Maryja, a po Mszy na spotkanie opłatkowe do dolnego kościoła.
  8. Dziękując za kończący się rok dziękujemy za wszystkie duchowe dary: Słowo Boże, sakramenty święte, za każde dobro i wszystkich, którzy tworzą i przyczyniają się do rozwoju naszej wspólnoty parafialnej. Nasza wspólnota powiększyła się o 91 ochrzczone dzieci, sakramentalne małżeństwo zawarło 24 narzeczonych. Pożegnaliśmy do domu Ojca 90 osób.
  9. W mijającym roku sprowadziliśmy do naszego kościoła relikwie świętych Pastuszków z Fatimy, zakupiliśmy figurę Jezusa Zmartwychwstałego, kielich do liturgii oraz 4 nowe ornaty. Zostały wyrzeźbione figury: Matki Bożej i św. Jana i podświetlone, wykonano nowy konfesjonał, namalowany został obraz św. Maksymiliana. Wykonano prace konserwacyjne organów, odnowiliśmy posadzkę w naszym kościele oraz poprawiliśmy oświetlenie. W zakrystii zamontowaliśmy nowy okap do trybularza oraz szafki do sprzętu nagłaśniającego. Zostało zainstalowane nowe nagłośnienie zewnętrzne kościoła, wyremontowano wejście do salek parafialnych oraz poprawiono wentylację. W domu parafialnym wyremontowana została kaplica i zakupione zostało tabernakulum oraz namalowany obraz św. Józefa. Odnowiliśmy tablicę na grobie ks. Proboszcza Stanisława Rabiczki. Piękno naszej świątyni i jej otoczenia dopełniła grota i kaplica ku czci Matki Bożej na zewnątrz. W znacznej części prace oraz nasadzenia przy grocie i kaplicy są już zakończone. Poświęcenie kaplicy planujemy w maju. Dziękujemy Wszystkim, którzy w sposób duchowy i materialny stale troszczą się o rozwój naszego kościoła, angażują się w życie parafii w wymiarze indywidualnym i wspólnotowym. Dziękujemy Wszystkim, którzy posiadając różne uzdolnienia i są fachowcami w swoich dziedzinach, podarowali swój czas, umiejętności, chęci i serce dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.  Bóg zapłać!
  10. Od 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Chcemy Was drodzy Parafianie odwiedzić w Waszych domach z modlitwą i błogosławieństwem. Naszych nowych Parafian prosimy o założenie kart w kancelarii parafialnej. Kolęda potrwa do 14 lutego. W tym roku, z racji na krótki okres Narodzenia Pańskiego nie będzie możliwe przełożenie wyznaczonej kolędy na inny termin. Kolęda od g. 16.30 od poniedziałku do piątku, od g. 10.00 - soboty.
    Porządek kolędy w tym tygodniu:
    1. 2 stycznia (wtorek) – Pogodna 1, 3,7
    2. 3 stycznia (środa) – Pogodna 9, 11, 11 B
    3. 4 stycznia (czwartek) – Pogodna 11 E, 11 G, 21, 23, 25.

Porządek kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na zewnątrz, a także na stronie internetowej. Dzień przed kolędą będą umieszczane informacje również przy wejściu do klatek schodowych. W czasie trwania kolędy adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w czwartki po Mszy wieczornej do godz. 20.