1. Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.30, a po Mszy na spotkanie do dolnego kościoła.

2. Natomiast po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego, na którym gościć będziemy Psycholog Ewelinę Wisko. Podejmiemy problematykę radzenia sobie ze stratą w życiu, szczególnie odejściem bliskiej osoby.

3. We wtorek zapraszamy na ostatnie dwa odcinki czwartego sezonu serialu The Chosen – Wybrańcy. Kino Helios Biała, godzina 19:30, koszt biletu to 17.90 zł.

4. W sobotę na godzinę 11:00 zapraszamy młodzież ze wspólnot i ministrantów na wielkopostny dzień skupienia.

5. W następną niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Godlewski.

5. Za tydzień zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 10:00 kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po Mszy świętej odbędzie się spotkanie formacyjne w dolnym kościele.

6. W zakrystii można nabyć świece „paschałki” rozprowadzane przez Caritas. Mogą one posłużyć podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w Wielką Sobotę oraz jako znak Zmartwychwstałego Chrystusa w czasie śniadania wielkanocnego. Ofiara na rzecz Caritas za świecę dużą wynosi 15 zł, a za małą 10 zł.

7. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert oratoryjny „Stabat Mater”  w piątek 22 marca o godz. 19.00. To jedno z najpiękniejszych dzieł późnego romantyzmu, które w szczególny sposób dotyka cierpienia Maryi pod krzyżem.

8. Przedszkole niepubliczne Sióstr Misjonarek przy ul. Zielnej 16 informuje o naborze dzieci do przedszkola i dniu otwartym 14 marca o godz. 10.00.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numer „Dróg Miłosierdzia”. Może on być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga.

10. Podlaska Policja w ostatnim czasie odnotowuje wzrost liczby oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Najbardziej rozpoznawalnym oszustwem jest metoda na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Oszust dzwoni do potencjalnej ofiary, podając się za bliską mu osobę potrzebującą pomocy. Towarzyszy temu presja czasu, szantaż emocjonalny, a także atmosfera tajemnicy. W następstwie chodzi m.in. o wyłudzenie pieniędzy, czy zaciągnięcie pożyczki bankowej. Drodzy Seniorzy bądźcie czujni, nie ufajcie bezgranicznie słysząc w słuchawce prośbę o pomoc. Zweryfikujcie tożsamość osoby dzwoniącej, a jeśli poczujecie się zagrożeni dzwońcie na nr alarmowy 112. W szczególny sposób apelujemy do osób bliskich naszym seniorom, ich dzieci i wnuków. Bądźmy wrażliwi i edukujmy siebie nawzajem.