1. Dziś po Mszy świętej o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z człowiekiem nazywanym „doktorem od rzeczy niemożliwych” – dr. Pawłem Grabowskim z Hospicjum Proroka Eliasza. Spotkanie będzie powiązane z promocją jego najnowszej książki „Nie przyszedł do mnie anioł”.
  2. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę wspomnienie bł. Męczenników Mieczysława Bohatkiewicza, Władysława Maćkowiaka, Stanisława Pyrtka, Henryka Hlebowicza, prezbiterów, w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  3. W środę przypada 20 rocznica odejścia do Pana ks. Proboszcza Stanisława Rabiczki. Będziemy modlili się za Ks. Proboszcza podczas Mszy wieczornej, a po Mszy przy Jego grobie.
  4. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity ks. Tomasz Mnich zostaje przeniesiony do parafii Wniebowzięcia NMP w Białymstoku, a ks. Marek Wysocki do parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Dziękujemy Księżom za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Pożegnanie ks. Marka nastąpi w ostatnią niedzielę lipca, a ks. Tomasza w sierpniu. Ksiądz Arcybiskup skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Gawła Korzenieckiego oraz ks. Andrzeja Makaro.
  5. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za kolejny rok nauki. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.
  6. W następną niedzielę ks. Krzysztof Radomski odprawi Mszę św. o godz. 13.00 i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  7. W dniach 13-14.07 organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę z okazji 33 r. powstania Radia Maryja. Zapisy i informacje u P. Ireny pod tel. 606 326 341.
  8. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się dziś wieczorem o godz. 20.30 przed białostocką Archikatedrą.
  9. W dniach 21-23 czerwca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 21 czerwca ze Świętej Wody o godz. 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka idzie trasą przez Czarną Białostocką i Majewo, zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią celebrowaną o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.archibial.pl oraz w parafiach.
  10. Trwa peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie, a także na stronie internetowej Archidiecezji oraz Duszpasterstwa Rodzin. W sposób szczególny zapraszamy do Archikatedry białostockiej w sobotę 15 czerwca na Mszę Świętą o godz. 12:00 wieńczącą peregrynację. Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 11:15.
  11. 10 czerwca o godz. 17.00 w auli Uniwersytetu przy ul. Świerkowej 20 budynek C odbędzie się wykład ks. dr. Marka Dziewieckiego, autor wielu książek z zakresu rodziny, małżeństwa, profilaktyki i terapii uzależnień na temat: „Chcę być wolnym i szczęśliwym , ale te emocje.
  12. W następną niedzielę zbierane będą ofiary do puszki na uczelnie katolickie.