• Trwa w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Dziękujemy ks. Łukaszowi Żukowi za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Dziś adoracja po każdej Mszy Świętej oraz w godz. 14:00 – 18:00. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do adoracji. Dziękujemy grupom modlitewnym za wczorajsze i dzisiejsze czuwanie.
  • Dziś zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę świętą o godzinie 10:00, a po niej na spotkanie w dolnym kościele.
  • W ramach Podlaskiego Festiwalu życia i rodziny zachęcamy do wzięcia udziału w marszu dla życia. Początek dziś o godz. 15.00 spod bazyliki św. Rocha. Po marszu przy katedrze piknik rodzinny i występ scholi Adonai.
  • We środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, a w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • We wtorek, o godz. 12:00, w białostockiej katedrze zostanie odprawiona Msza święta w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.
  • W najbliższym czasie rozpoczynamy kontynuowanie formacji w poszczególnych parafialnych:
    • zapraszamy lektorów dotychczas posługujących i tych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty w najbliższy poniedziałek na Mszę świętą o godz. 18:00, a po niej na spotkanie do dolnego kościoła;
    • we środę spotkanie wszystkich ministrantów wraz z ich rodzicami. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18:00, a po niej spotkanie w salkach – wejście od sali Nazaret. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministranckie. Więcej informacji u ks. Gawła;
    • w piątek młodzież oazowa (od 6 kl. SP) rozpoczyna formację Mszą świętą o godz. 18:00, a po niej spotkanie – wejście od sali Nazaret;
    • w sobotę o godz. 10:00 pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci od 2 kl. SP. Wejście od sali Nazaret.
  • Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza do udziału w wieczorze modlitewnym (ze śpiewami), który odbędzie się w sobotę 28.09, po Mszy świętej o godz. 18:00 w górnym kościele. Spotkanie formacyjne wspólnoty będzie miało miejsce w poniedziałek 30.09 o godz. 18:00.
  • W sobotę o godz. 18.00 w katedrze białostockiej odbędzie się świętowanie rocznic małżeńskich. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, aby małżonkowie ustawili się na schodach przed katedrą. Podczas Eucharystii pary odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  • Również w sobotę, przy Politechnice Białostockiej, organizowane jest „Motoserce” – wydarzenie, w czasie którego każdy chętny, w godz. 9:00 – 16:00, może oddać krew dla ofiar wypadków drogowych.