1. W związku z sytuacją na południu Polski Caritas naszej Archidiecezji we współpracy z Caritas Polska ogłasza akcję "Paczka dla powodzian", której celem jest zebranie najpotrzebniejszych produktów, tj. żywność długoterminowa (makarony, ryż, herbata, konserwy, itp.), środki czystości i kosmetyki (mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyny, itp.) oraz woda pitna w zgrzewkach 1,5 l lub 5 l baniakach. Produkty można dostarczać bezpośrednio do  Środowiskowego Domu Samopomocy  przy ul. Pogodnej 63 w godz. 8:00-15:00.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Ojca Pio, w czwartek wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w sobotę święto bł. Michała Sopoćko, prezbitera, patrona Białegostoku oraz wspomnienie św. Wacława.
  3. W następną niedzielę ks. Rafał Kosikowski będzie obchodził imieniny. Dziękując za jego posługę w naszej parafii oraz Kurii Metropolitalnej polecajmy go w naszych modlitwach.
  4. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza do udziału w wieczorze modlitewnym połączonym ze śpiewami, który się odbędzie w sobotę 28.09. po Mszy wieczornej w górnym kościele. Pierwsze spotkanie formacyjne będzie miało miejsce w poniedziałek 30.09 o godz. 18.00. Opiekunem tej wspólnoty będzie ks. Andrzej Makaro.
  5. Msza św. w 1 rocznicę śmierci Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego zostanie odprawiona w Archikatedrze we czwartek 26.09. o godz. 12.00.
  6. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się w piątek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi  Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez scholę Adonai.
  7. Koronka na ulicach miasta Białegostoku i innych miejscowości naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 15.00.
  8. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września br., o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Abp. Józef Guzdek. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale YouTube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2023".
  9. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 12.00 przez Arcybiskupa Józefa Guzdka. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.
  10. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 przy ołtarzu polowym Kolegiaty św. Antoniego w Sokółce.
  11.  Ks. Proboszcz dziękuje Wszystkim za modlitwę w jego intencji w ostatnich dniach.