1. 12 października w godzinach porannych odszedł do domu Ojca ks. Arcybiskup Senior Edward Ozorowski, związany od początku z naszą archidiecezją. Polecajmy miłosiernemu Bogu zmarłego Arcybiskupa. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy, gdy otrzymamy komunikat kurialny.

2. Jutro wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, we wtorek wspomnienie św. Teresy do Jezusa. Dziewicy i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty, dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Andrzej Makaro wraz z siostrą Wigilią oraz ze Wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca.

4. Dziś w ramach Dnia Papieskiego wychodząc z kościoła możemy wspomóc ofiarami do puszek studiującą młodzież.

5. Jutro obchodzić będzie imieniny s. Małgorzata, która bardzo troszczy się o piękno naszej świątyni, a w środę imieniny przeżywać będzie ks. Gaweł, opiekun młodzieży i dzieci w naszej parafii. Dziękując za posługę pamiętajmy o nich w modlitwach.

6. Miesiąc listopad to czas modlitwy i naszej pamięci o zmarłych. Od 4 do 8 listopada w naszej parafii chcemy w ramach wypominek wypraszać łaskę nieba dla naszych bliskich. Na stoliku za ławkami są kartki, na które możemy wpisywać naszych zmarłych, za których będziemy się modlić na różańcu o godz. 17.00, a o 18 podczas Mszy świętej.

7. 14 października w Archikatedrze Białostockiej o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zaprasza Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców.

8. 15 października obchodzimy XX Dzień Dziecka Utraconego. Duszpasterstwo Rodzin w tym dniu zaprasza wszystkich rodziców dotkniętych stratą swojego dziecka. O godz. 18.00 w Archikatedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców. Po Eucharystii przed pomnikiem św. Jana Pawła II złożymy symboliczne znicze na pamiątkę utraconych dzieci. Następnie spotkanie dla rodziców w sali za Katedrą.

9. Uroczyste obchody 40. rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się dn. 19 października w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 18.00 Msza św. po niej koncert w wykonaniu Dariusza Stachury oraz artystów Polskiej Orkiestry Kameralnej.

10. W Niedzielę Misyjną 20 października br. o godz. 12 w parafii pw. Królowej Rodzin w Białymstoku abp Józef Guzdek odprawi Mszę Świętą w intencji misji, dobroczyńców misji i misjonarzy. Zapraszamy na tę uroczystość przyjaciół misji naszej Archidiecezji oraz członków Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie.

11. Trwają prace w prezbiterium naszego kościoła. Witraż z Duchem Świętym został poddany konserwacji.

12. Za tydzień niedziela misyjna. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.